قبل از خرید گل سعی کنید اطلاعاتی حداقلی از طرفتان به دست آورید:

  1. چه رنگی؟ برای این کار بهترین و مهم‌ترین منبع، اینِستاگرام است. با مراجعه به اینِستا می‌توانید به رنگ لباس‌هایی که آن شخص مورد نظر عمدتاً می‌پوشد، دقت کنید. جواب‌ها در اطراف شما هستند، کافی است چشمانتان را باز کنید.
  2. چه روحیه‌ای؟ اگر در جواب به این سؤال مشکل دارید، سعی کنید قبل از هزینه کردن برای گل، آن شخص مورد نظر را بیشتر بشناسید. مثلاً اینکه طبیعت‌دوست است؟ رمانتیک؟ خجالتی؟ شهریوری حساس؟
  3. به گل آلرژی دارد؟ ساده‌ترین راه این است که مستقیم بپرسید ولی اگر می‌خواهید تابلو نکنید، می‌توانید از آبریزش بینی در فصل بهار این موضوع را بفهمید و اگر فاصله تا بهار زیاد بود، همون بپرسید.

با خرید گل چه موضوعی را می‌خواهید بیان کنید؟

تصمیم بگیرید که با این دسته‌گل چه پیامی را می‌خواهید منتقل کنید:

برای تشکر بابت یک اتفاق رسمی؟
برای تبریک یا تسلیت؟
(بابت حرفی که اون روز زدم/ کاری که اون دفعه کردم) متأسفم؟
(قبولی دانشگاه/تولد/سالگرد ازدواج/به دنیا اومدن فرزند)ت مبارک؟
داشتم به این فکر می‌کردم که تو احتمالا از این گلا خیلی خوشت بیاد، بدون هیچ دلیل خاصی؟

یک گل‌فروشی معتبر در نزدیکی خود پیدا کنید!

یک گل‌فروشی معتبر که کیفیت و قیمت گل‌های آن مناسب باشد، پیدا کنید. چند نکته:

  • حتماً گل روز خریداری کنید. طول عمر گل‌ تازه به صورت عمومی ۱ هفته تا ۱۰ روز است. اگر گلی که از چیده شدنش چند روزی گذشته باشد تهیه کنید و پس از گذشت یکی دو روز از هدیه دادن، پژمرده شود، تصویر خوبی در ذهن آن شخص مورد نظر به جا نمی‌گذارید. پس بدانید هیچ ارزانی‌ای بی‌علت نیست و در انتخاب دقت کنید.
  • وقتی با کسی قرار دارید به هیچ وجه از دست‌فروش‌ها گل نخرید! گل‌هایی که در گل‌فروشی‌ها به فروش نمی‌روند، بعد از چند روز به دست‌فروش‌ها داده حتی اگر برای تهیه گل فرصت مراجعه به گل‌فروشی نداشتید، می‌توانید در آرامش به صورت آنلاین برای خرید گل اقدام کنید تا از تازگی و کیفیت گل‌ها مطمئن باشید.
  • خودتان را به هیچ وجه محدودنکنید. در خرید گل انتخاب‌های زیادی وجود دارد. دسته گل، سبد گل، تنگ گل، باکس گل و … گزینه‌هایی هستند که بسته به شرایط می‌توانند مناسب باشند. ولی اگر می‌خواهید علاقه خود را مستمرتر و با شدت بیشتری ابراز کنید، می‌توانید با خرید اشتراک گل، برای یک ماه منزل یا محل کار عزیزتان را پر از طراوت و حضور خود کنید.

اما شما که الآن دارید این متن را می‌خوانید احتمالاً در تشخیص کیفیت و قیمت مناسب برای گل مشکل دارید. بنابراین، ساده‌ترین راه برای شما مراجعه به یک فروشگاه آنلاین گل است. هم گل‌ها را قبل از خرید می‌بینید و هم می‌توانید بفهمید که هر کدام برای چه‌کاری مناسب است و حتی از مشاوره رایگان نیز بهره‌مند می‌شوید، پیشنهاد ما این فروشگاه‌ها هستند: اینجا، اینجا و اینجا

در کنار گل‌ها از کارت‌های مناسبتی استفاده کنید.

تا اینجا شما گل را خریداری کرده‌اید، آماده تحویل هستند. حالا باید پیام خود را در کنار هدیه‌تان با کارتی مناسب برسانید .بهترین گل‌ها همراه بازیباترین تزیینات با یک جمله اشتباه به باد می روند. شاید در وهله اول کمی سخت به نظر بیاید ولی به خودتان ایمان داشته باشید و بدانید که حتی کج‌سلیقه‌ترین آدم‌ها هم می‌توانند با جست‌وجو در گوگل نوشته‌های پرمغزی برای روی کارت نوشتن پیدا کنند. چند نکته:

  • یک گل بدون کارت به‌مراتب بهتر از یک گل با کارت اشتباه است.
  • سعی کنید کارتتان دست‌نویس باشد. می‌توانید خودتان کارتتان را نوشته و یا این‌که از دوستانتان کمک بگیرید. بعضی فروشگاه‌های آنلاین این سرویس را با کارت دست‌نویس به شما ارائه می‌دهند.
  • سعی کنید نوشته‌تان مرتبط با مناسبت موردنظر باشد. تولد پسرعمه‌اتان را با کارت عشقم روزت مبارک ارسال نکنید.

 

حالا شما آماده خرید گل هستید. موفق باشید.

دسته‌بندی‌ها: آموزش

0 دیدگاه در “راهنمایی برای افرادی که مطلقاً هیچ ایده‌ای برای خرید گل ندارند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های پیوسته

آموزش

۱۱ نکته برای افزایش عمر گل‌های شاخه بریده

گل طبیعی می‌تواند به خوبی فضای محل کار یا زندگی ما را شاداب و سرزنده کند. گلهای ساقه بریده درعین زیبایی‌شان عمر کوتاهی دارند. اما با رعایت این ۱۱ نکته بسیار ساده برای افزایش عمر خواندن ادامه...